سیتیزن (CITIZEN) اصل را بهتر بشناسید

سیتیزن (CITIZEN) اصل را بهتر بشناسید

ما انتظار داریم ساعتی که به دستمان است از کیفیت بالایی برخوردار باشد، اما از آنجا که این اکسسوری طرفداران زیادی دارد، طبیعی است که انواع تقلبی آن هم روانه بازار شود.

در این مقاله به روش های تشخیص سیتیزن CITIZEN اصلی از تقلبی می پردازیم.

مقدمه کوتاهی درباره تاریخچه ساعت سیتیزن

امروزه در جهان برند های معتبر زیادی در ضمینه ساعت سازی وجود دارند که بسیار شناخته شده هستند و تولید کنندگان این برندها نیز با توجه به مشتری‌های زیادی که دارند هر روز سعی در افزایش کیفیت محصول خود دارند و این موضوع باعث رقابت با برند های معروفتر و قدیمیتر شده است.

ماجرا به آنجا برمی گردد که فرماندار توکیو روزی ساعتی از مازاکی جواهرساز ژاپنی دریافت می کند.این ساعت اولین نمونه ساعت های ساخت مازاکی بود که با مهندسی معکوس از روی ساعت های اروپایی ساخته شده بود.فرماندار توکیو ساعت او را شیمین نامید که در ترجمه انگلیسی به معنی سیتیزن می باشد.

شروع کار شرکت سیتیزن:

شروع فعالیت شرکت از سال 1918 و تحت عنوان موسسه تحقیقاتی شوکوشا بود.سیتیزن شرکتی با قدمت یک قرن ، همواره در عرضه نوآوری در ساخت ساعت پیشرو بوده است.شاید بتوان بزرگترین نوآوری سیتیزن را در فنآوری اکودرایو مشاهده کرد.

ساعت های سیتیزن اصل به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

ساعت های سیتیزن باطری ( کوارتز )

دسته بندی اقتصادی شرکت سیتیزن که با باتری کار می کند. برای کسانی طراحی شده که قدرت خرید بالا برای ساعت را ندارند و به غیر از تعویض باتری نیاز به نگهداری خاصی هم ندارند.

ساعت های سیتیزن اتوماتیک ( مکانیکی )

دسته بندی میان رده که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. در این ساعت ها یک وزنه فلزی(لنگر کوک) قرار دارد که به موتور متصل است و به آسانی با حرکت دست به حرکت درمی آید و باعث جمع شدن فنر کوک و در نتیجه تامین انرژی مورد نیاز ساعت میشود.

ساعت های سیتیزن اکودرایو ( شارژ نوری )

تمرکز اصلی شرکت سیتیزن بر روی طراحی و تولید ساعت های خاص اکودرایو است، در این دسته بندی از یک پنل نوری (سولار پنل) در صفحه ساعت استفاده شده که قادر به تبدیل انرژی نوری به انرژی الکتریکی و انتقال آن به باطری داخلی مخصوص(قابل شارژ) میشود، در واقع این سری ساعت ها قادر هستند بدون نیاز به تعویض باتری تنها با قرار گرفتن در زیر نور حداقل 6 ماه (با توجه با کالیبر هر مدل) حتی در تاریکی مطلق کار کنند و زمان را به صورت دقیق به شما نمایش بدهند.

کیفیت بالا و شناخته شدن برند سیتیزن در دنیا باعث شده تا سودجویان تصمیم به تولید ساعتهای تقلبی با نام تجاری این برند محبوب بگیرند.متاسفانه تولید و فروش ساعت های تقلبی (غیر اصل) این روزها بسیار بالا رفته است.

بنا به درخواست مشتریان مقاله ای برای تشخیص ساعت سیتیزن CITIZEN اصل از تقلبی (غیر اصل) برای شما عزیزان فراهم کرده ایم:

1) استفاده از استعلام مدل ساعت در سایت اصلی سیتیزن:

با وارد کردن مدل ساعت داخل کادر جستجو می توانید مدل مد نظر خود را مشاهده کنید (مدلهای ساعت های سیتیزن روی اتیکت آن یا دفترچه گارانتی محصول نوشته شده) مثلا: BN2038-01L  

2) تمامی ساعتهای سیتیزن دارای یک دفترچه گارانتی مطابق عکس زیر هستند. 

سریال ساعت سیتیزن باید در دفترچه ذکر شود.

توجه داشته باشید که سریال یادداشت شده باید با سریال پشت ساعت سیتیزن یکی باشد.

3) در سری مدل های سیتیزن اکو درایو یک کارت، مخصوص خدمات جهانی و یک دفترچه راهنمای ساعت نیز موجود می باشد.

 

نمونه دفترچه سری اکو درایو ( توجه کنید کالیبر درج شده روی دفترچه با کالیبر ساعت شما یکسان باشد.)

4) شماره بدنه ای که در دفترچه قید شده را با سریال درج شده پشت ساعت چک کنید.

5) قیمت جهانی ساعت های سیتیزن

با جستجو در سایت های بین المللی شما به راحتی میتوانید قیمت جهانی مدل مدنظرتون رو بدست آورده و با تبدیل به ریال حدود قیمت ساعت های اصلی سیتیزن را به دست بیاورید. ساعت هایی که با قیمت جهانی اختلاف بالایی دارند ساعت های غیر اصل هستند.

6) به لوگو برند CITIZEN در صفحه ساعت دقت کنید.

به فونت و نحوه قرار گرفتن حروف ها دقت کنید.در ساعت های سیتیزن اصل، لوگوی سیتیزن روی صفحه ساعت، پست قاب ساعت و بند ساعت حک شده است. فونت نوشتن حروف را با لوگو اصلی سیتیزن تطبیق دهید و دقت کنید که لوگو سیتیزن با کیفیت بالایی درج شده باشد.

7) برخی از ساعت های تقلبی سیتیزن به قدری اختلاف کیفیت دارند که با بررسی ظاهری خیلی راحت قابل تشخیص هستند.( درتصویر زیر یک نمونه ساعت غیر اصل را میتوانید مشاهده کنید)

8) خرید ساعت سیتیزن از نمایندگی های رسمی و تایید شده

برای خرید ساعت سیتیزن به فروشگاه هایی مراجعه کنید که نمایندگی اصلی و تایید شده این برند باشند و یکی از نکات مهم این است که قیمت در تمام نمایندگی ها باید یکسان باشد و فروشگاه هایی که برروی اجناس تخفیف لحاظ میکنند جزو نمایندگان رسمی شرکت سیتیزن نمی باشند.

در بسیاری از ساعت های سیتیزن ویژگی های ذکر شده وجود دارد. ساعت سیتیزن دارای امکانات و تکنولوژی های پیشرفته است. مدل‌های تقلبی(غیر اصل)، این ویژگی‌ها وجود ندارند یا فقط جنبه تزیینی و نمایشی دارند و کار نمی‌کنند.

برای خرید ساعت های اصل سیتیزن برروی لوگو زیر کلیک کنید

منبع :ویکیپدیا،سیتیزن ایران
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود