ساعت سیتیزن CITIZEN اصل را بهتر بشناسید

ساعت سیتیزن CITIZEN اصل را بهتر بشناسید

ما انتظار داریم ساعتی که به دستمان است از کیفیت بالایی برخوردار باشد، اما از آنجا که این اکسسوری طرفداران زیادی دارد، طبیعی است که انواع تقلبی آن هم روانه بازار شود.

در این مقاله به روش های تشخیص ساعت سیتیزن CITIZEN اصل از ساعت سیتیزن غیر اصل می پردازیم.

معرفی روش‌های کاربردی تشخیص سیتیزن اصل

امروزه در جهان برند‌های معتبر زیادی در زمینه ساعت سازی وجود دارند که بسیار شناخته شده هستند و تولید کنندگان این برندها نیز با توجه به مشتری‌های زیادی که دارند هر روز سعی در افزایش کیفیت محصول خود دارند و این موضوع باعث رقابت با برند‌های معروف‌تر و قدیمی‌تر شده است. این موضوع برای خریداران نیز اهمیت زیادی دارد. البته به شرطی که بتوانند روش‌های تشخیص سیتیزن اصل را به کار بگیرند.

ماجرا به آنجا بر می‌گردد که فرماندار توکیو روزی ساعتی از مازاکی جواهرساز ژاپنی دریافت می‌کند.این ساعت اولین نمونه ساعت‌های ساخت مازاکی بود که با مهندسی معکوس از روی ساعت‌های اروپایی ساخته شده بود. فرماندار توکیو ساعت او را شیمین نامید که در ترجمه انگلیسی به معنی سیتیزن است.

شروع کار شرکت سیتیزن:

شروع فعالیت شرکت سیتیزن از سال 1918 و تحت عنوان موسسه تحقیقاتی شوکوشا بود. ساعت سیتیزن شرکتی با قدمت یک قرن، همواره در عرضه نوآوری در ساخت ساعت پیشرو بوده است. شاید بتوان بزرگترین نوآوری سیتیزن را در فنآوری ساعت اکودرایو مشاهده کرد.

ساعت‌های سیتیزن اصل به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

ساعت‌های سیتیزن باطری ( کوارتز)

دسته بندی اقتصادی شرکت سیتیزن که با باتری کار می‌کند. برای کسانی طراحی شده که قدرت خرید بالا برای ساعت را ندارند و به غیر از تعویض باتری نیاز به نگهداری خاصی هم ندارند.

ساعت‌های سیتیزن اتوماتیک ( مکانیکی)

دسته بندی میان رده که از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. در این ساعت ها یک وزنه فلزی (لنگر کوک) قرار دارد که به موتور متصل است و به آسانی با حرکت دست به حرکت درمی آید و باعث جمع شدن فنر کوک و در نتیجه تامین انرژی مورد نیاز ساعت میشود.

ساعت‌های سیتیزن اکودرایو ( شارژ نوری )

تمرکز اصلی شرکت سیتیزن بر روی طراحی و تولید ساعت‌های خاص اکودرایو است، در این دسته بندی از یک پنل نوری (سولار پنل) در صفحه ساعت استفاده شده که قادر به تبدیل انرژی نوری به انرژی الکتریکی و انتقال آن به باطری داخلی مخصوص(قابل شارژ) میشود، در واقع این سری ساعت ها قادر هستند بدون نیاز به تعویض باتری تنها با قرار گرفتن در زیر نور حداقل 6 ماه (با توجه با کالیبر هر مدل) حتی در تاریکی مطلق کار کنند و زمان را به صورت دقیق به شما نمایش بدهند.

نحوه تشخیص سیتیزن اصل

سایت‌های بسیاری وجود دارند که ساعت‌های سیتیزن اصل ارائه می‌کنند اما در این میان سایت‌های حراج آنلاینی نیز وجود دارند که ساعت‌های سیتیزن فیک را به مشتریان ارائه می‌کنند. این موضوع در تمام ساعت‌های برند وجود دارد. بنابراین شما باید روش‌های تشخیص سیتیزن اصل را به خوبی فرا گرفته باشید.

برای تشخیص سیتیزن اصل باید سایت‌های معتبر و اصل را کامل بشناسید. ضمن اینکه اگر قصد خرید از سایت خاصی را دارید، باید کیفیت بالای محصولات آن‌ها تضمین شده باشد. همچنین در مورد خدمات، سابقه، اصالت سایت و... تحقیق کنید.

کیفیت بالا و شناخته شدن برند سیتیزن در دنیا باعث شده تا سودجویان تصمیم به تولید ساعتهای تقلبی با نام تجاری این برند محبوب بگیرند.متاسفانه تولید و فروش ساعت‌های تقلبی (غیر اصل) این روزها بسیار بالا رفته است.

بنا به درخواست مشتریان مقاله ای برای تشخیص ساعت سیتیزن CITIZEN اصل از تقلبی (غیر اصل) برای شما عزیزان فراهم کرده ایم:

1) استفاده از استعلام مدل ساعت در سایت اصلی سیتیزن:

با وارد کردن مدل ساعت داخل کادر جستجو می‌توانید مدل مد نظر خود را مشاهده کنید (مدل‌های ساعت‌های سیتیزن روی اتیکت آن یا دفترچه گارانتی محصول نوشته شده) مثلا: BN2038-01L  

2) تمامی ساعت‌های سیتیزن دارای یک دفترچه گارانتی مطابق عکس زیر هستند

سریال ساعت سیتیزن باید در دفترچه ذکر شود.

توجه داشته باشید که سریال یادداشت شده باید با سریال پشت ساعت سیتیزن یکی باشد.

3)در سری مدل‌های سیتیزن اکودرایو یک کارت، مخصوص خدمات جهانی و یک دفترچه راهنمای ساعت نیز موجود است.

 

نمونه دفترچه سیتیزن اکودرایو ( توجه کنید کالیبر درج شده روی دفترچه با کالیبر ساعت شما یکسان باشد.)

4)برای تشخیص سیتیزن اصل، شماره بدنه ای که در دفترچه قید شده را با سریال درج شده پشت ساعت سیتیزن چک کنید.

5) قیمت جهانی ساعت‌های سیتیزن

با جستجو در سایت‌های بین المللی شما به راحتی می‌توانید قیمت جهانی مدل مدنظر را بدست آورده و با تبدیل به ریال حدود قیمت ساعت‌های اصلی سیتیزن را به دست بیاورید. ساعت هایی که با قیمت جهانی اختلاف بالایی دارند ساعت‌های غیر اصل هستند.

6)به لوگو برند سیتیزن (CITIZEN) در صفحه ساعت دقت کنید.

به فونت و نحوه قرار گرفتن حروف ها دقت کنید. در ساعت‌های سیتیزن اصل، لوگوی سیتیزن روی صفحه ساعت، پشت قاب ساعت و بند ساعت حک شده است. فونت نوشتن حروف را با لوگو اصلی سیتیزن CITIZEN تطبیق دهید و دقت کنید که لوگو سیتیزن با کیفیت بالایی درج شده باشد.

فونت – بیشتر ساعت‌های کپی فونت درست را دریافت نمی‌کنند، فونت‌هایی که برای ساعت‌های فیک استفاده می‌شوند، پررنگ‌تر هستند و در مقایسه با ساعت‌های اصلی کمی لکه‌دار به نظر می‌رسند.

7)تشخیص سیتیزن اصل بر اساس اصل کیفیت

 برخی از ساعت‌های تقلبی سیتیزن به قدری اختلاف کیفیت دارند که با بررسی ظاهری خیلی راحت قابل تشخیص هستند.( درتصویر زیر یک نمونه ساعت غیر اصل را می‌توانید مشاهده کنید.)

8)خرید ساعت سیتیزن CITIZEN اصل از نمایندگی‌های رسمی و تایید شده

برای خرید ساعت سیتیزن اصل به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که نمایندگی اصلی و تایید شده این برند باشند و یکی از نکات مهم این است که قیمت در تمام نمایندگی‌ها باید یکسان باشد و فروشگاه هایی که برروی اجناس تخفیف لحاظ میکنند جزو نمایندگان رسمی شرکت ساعت سیتیزن نمی باشند.

در بسیاری از ساعت‌های سیتیزن ویژگی‌های ذکر شده وجود دارد. ساعت سیتیزن اصل دارای امکانات و تکنولوژی‌های پیشرفته است. مدل‌های تقلبی(غیر اصل)، این ویژگی‌ها وجود ندارند یا فقط جنبه تزیینی و نمایشی دارند و کار نمی‌کنند.

برای خرید ساعت سیتیزن CITIZEN اصل برروی لوگو زیر کلیک کنید

 

9)با شرکت‌های سهامدار سیتیزن معامله کنید

هنگام خرید ساعت سیتیزن باید فروشگاه‌هایی مجازی که در این زمینه فعالیت می‎کنند، بشناسید. در این صورت متوجه می‌شوید با چه نوع فروشگاهی سروکار دارید؟ همچنین متوجه می‌شوید این فروشگاه معتبر است یا خیر؟ شرکت‌های مجاز به فروش محصولات سیتیزن جزء سهامداران شرکت رسمی ساعت سیتیزن هستند. این مسئله به طرق مختلف قابل پیگیری خواهد بود.

10)ارائه تخفیف‌های نامتعارف و نامعمول

برخی از وب سایت‌ها از تخفیف‌های عجیب و غریبی برای جلب نظر مشتری استفاده می‌کنند. این مسئله اصلاً عادی نیست. مطمئن باشید این روش می‌تواند گزینه مناسبی برای تشخیص سیتیزن اصل باشد. تخفیف‌های 50 درصدی در مورد ساعت‌های برند و البته سایر محصولات بسیار نامتعارف و غیرمعمول است. بنابراین احتمال زیاد در این حالت با ساعت‌های فیک سروکار داریم. نمایندگان رسمی ساعت سیتیزن تخفیف زیادی بابت این اجناس ارائه نمی‌دهند. ضمن اینکه این محصولات در بیشتر مواقع بدون تخفیف معامله می‌شوند.

خرید ساعت سیتیزن

11)دریافت عکس واضح از ساعت سیتیزن

عکس محصولات عرضه شده در وب سایت‌های مختلف از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. تمام فروشندگان و نمایندگان رسمی به شما در تشخیص سیتیزن اصل کمک می‌کنند. به همین منظور عکس‌های واضح و باکیفیتی از برند خود ارائه می‌دهند.

 افرادی که فروشنده ساعت فیک هستند، از ارائه عکس‌های واضح هراس دارند و تمایلی به ارائه جزئیات ساعت ندارند. برای تشخیص سیتیزن اصل بر روی کیفیت عکس متمرکز شوید. عکس‌هایی با فوکوس بالا امکان تحلیل محصول و بررسی جزئیات آن را می‌دهند. در برخی از موارد نیز عکس‌های بی‌کیفیت و خارج از فوکوس نشان‌دهنده یک وب سایت آماتور است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از وب سایت‌های تازه راه‌اندازی شده و آماتور برای خرید ساعت سیتیزن استفاده نکنید.

12)تطبیق سایر مشخصات ظاهری با اصل محصولات در سایت

بررسی فیزیکی ساعت می‌تواند یکی از روش‌های تشخیص سیتیزن اصل باشد. بند ساعت، نوع صفحه، رنگ صفحه، عقربه، آرم ساعت، فونت و... تمام مشخصات ظاهری باید در این بررسی فیزیکی مود ارزیابی واقع شوند. با مراجعه به سایت رسمی سیتیزن می‌توانید ویژگی‌های واقعی نوع و مدل ساعت انتخابی خود را با نمونه درج شده در سایت مقایسه کنید. به‌عنوان مثال کرنوگراف موجود در ساعت‌های سیتیزن با حاشیه‌گردان عرضه می‌شود. مسلماً هر ساعتی در خصوصیات و مشخصات ظاهری تفاوت‌های قابل توجهی با دیگر برندها دارد.

13)تشخیص سیتیزن اصل با سند

ساعت‌های سیتیزن دارای سند و مدارک اصلی هستند. ضمن اینکه همواره به تایید فروشنده نیز می‌رسند. این مهر ضمانت‌نامه خرید ساعت را رسمیت می‌بخشد. قطعاً وجود چنین ضمانت‌نامه‌ای برای خرید یک ساعت برند ضرورت دارد. از طرفی هر ساعت برند معمولاً حدود 2 سال ضمانت دارد.

اسنادی را که همراه با یک ساعت واقعی  Citizen  ارائه می‌شوند، بررسی کنید. تمام ساعت‌های  سیتیزن هنگام فروخته شدن به مشتریان دارای اسناد احراز هویت هستند. هیچ سندی برای ساعت‌های تقلبی وجود ندارد. این روش از مهم‌ترین اقدامات برای تشخیص ساعت سیتیزن اصل است.

نکات مهم در خرید ساعت سیتیزن

با وجود اینکه گاهی اوقات مجبوریم هزینه‌های نقدی زیادی را صرف خرید ساعت‌ها کنیم، اما باز هم گزینه بسیار خوب و مقرون‌به‌صرفه‌ای هستند. آن‌ها در ظاهر افراد نقش مهمی دارند، به‌خصوص اگر بهترین لباس خود را به همراه ساعت بپوشید. تشخیص ساعت سیتیزن اصل می‌تواند مقدمه یک خرید موفق برای رسیدن به اهداف باشد. چون این ساعت یکی از بهترین ساعت‌های موجود در بازار امروز است و هرگز ساعت‌های دیگر با عملکرد آن مطابقت نخواهند داشت.

ساعت‌های   Citizen  تقلبی تنها در پنج سال گذشته بازار ساعت‌ها را پر کرده‌اند. اگر چه صرفه‌جویی مالی خرید یک  ساعت سیتیزن تقلبی نسبت به ساعت واقعی بسیار کم است. با این وجود تشخیص سیتیزن اصل دشوار است، زیرا نسخه‌های ساختگی اغلب دارای اجزای مشابه کالای اصلی هستند، اما آن‌ها با مواد ارزان‌تر ساخته شده‌اند. تشخیص نمونه ساعت‌هایی که معمولاً به آن‌ها «ساعت‌های فرانکن» گفته می‌شود، دشوارتر است. این ساعت‌ها که بخشی از برند ساعت  Citizens   هستند، از اجزای برندهای ساعت نامرتبط مونتاژ می‌شوند.

تشخیص سیتیزن اصل

 

استفاده از لوپ جواهرساز

برای خرید و تشخیص سیتیزن اصل به نمایندگی مجاز ساعت Citizen  به شکل حضوری یا آنلاین مراجعه کنید. برای بازرسی فیزیکی صفحه ساعت، لوگوی سیتیزن، عقربه‌های دقیقه و ثانیه‌شمار، رنگ، پشت قاب، حرکت - دستگاه الکترونیکی یا مکانیکی کوچکی که ساعت را اجرا می‌کند - و دستبند یا بند، از لوپ جواهرساز استفاده کنید. به خانه بروید و بروشور فروش ساعت سیتیزن را بخوانید.

اگر می‌خواهید از یک فروشنده غیرمجاز خرید کنید، از لوپ جواهرسازی استفاده کنید و یک کپی از بروشور فروش ساعت سیتیزن برای مقایسه ساعت داشته باشید. تعیین کنید که آیا وزن ساعت مشابه ساعت  سیتیزن اصل است که در فروشگاه مجاز بررسی کرده‌اید یا خیر. ساعت مردانه   Citizen Skyhawk A-T  دارای یک قاب چرخشی است که مانند یک قانون اسلاید برای محاسبات پرواز هوایی عمل می‌کند. قاب تقلبی این ساعت نمی‌چرخد.

خرید اینترنتی ساعت سیتیزن به روش درست

در صورت تمایل به خرید از طریق اینترنت، عکس‌های فروش اینترنتی ساعت سیتیزن را کپی و بزرگ کنید. عکس‌ها باید واضح باشند. برای مقایسه به وب‌سایت ساعت شهروندی مراجعه کنید. به انجمن‌های آنلاین علاقه‌مندان به تماشا بپیوندید و عکس‌های خود را پست کنید. خریداران و فروشندگان باتجربه ساعت سیتیزن می‌توانند به شما در شناسایی ساعت تقلبی کمک کنند. اگر فروشنده از ارائه عکس‌های اضافی امتناع می‌کند یا به سؤالات شما پاسخ نمی‌دهد، ساعت را نخرید.

نکات تکمیلی در مورد سایر ساعت‌های اصل

بسیاری از ما دوست داریم که تحت شکار معامله قرار بگیریم و سعی کنیم هدایای ارزشمند خود را پیدا کنیم. متأسفانه برخی از ما در یک نقطه فریب می‌خوریم و کالاهای تقلبی می‌خریم، اما نگران نباشید. ما همواره شما را کمک می‌کنیم تا سیتیزن اصل را بشناسید.

ساعت‌های اصلی به‌خوبی ساخته شده و با دقت مهندسی شده‌اند. در واقع طراح این ساعت‌ها در نظر داشته که قسمت‌های متحرک ساعت کاملاً با هم کار کنند. وقتی یک ساعت تقلبی است، کیفیت ساخت آن به شدت کاهش می‌یابد، بنابراین خطاهای قابل توجهی در آن وجود دارد.

املا - به هر نوشته روی ساعت با دقت نگاه کنید. صفحه، کنار، کیس و بسته‌بندی. اگر هر یک از کلمات به اشتباه نوشته شده باشد، ساعت تقلبی است.

کیفیت – کیفیت برای تشخیص سیتیزن اصل اولویت بالایی دارد. ضمن اینکه هر ساعت‌سازی نیز بر روی آن متمرکز می‌شود. بنابراین، اگر ساعت دارای هر گونه خط و خش، غلط املایی یا رنگ پوسته‌شده باشد، نشان‌دهنده تقلبی بودن آن است. همچنین، تیک زدن ساعت با کیفیت بالا، باید نشان دهد که این ساعت با قطعات متحرک بی‌عیب و نقص ساخته شده است.

ساعت سیتیزن اصل

دستبند - اگر پیوندهای دستبند به‌آرامی حرکت نمی‌کنند یا مهرهایی از بند دستبند وجود ندارند، احتمالاً تقلبی است. همچنین، ساعت‌های طراح دارای استانداردهای کیفیت بسیار دقیقی هستند، بنابراین دستبند صیقلی به نظر می‌رسد، احساس سنگینی به همراه دارد اما به‌نرمی حرکت می‌کند.

صفحه ساعت- ساعت‌های کپی معمولاً با کریستال‌های معدنی ساخته می‌شوند. در حالی که ساعت‌های واقعی از مواد معدنی یاقوت کبود استفاده می‌کنند. وقتی به سمت خود چرخیدند؛ اگر شیشه رنگ سبز داشته باشد از کریستال معدنی ساخته شده است و به احتمال زیاد تقلبی است. اگر اصل باشد، رنگ بنفش خواهد داشت. این نشان می‌دهد که شیشه یاقوت کبود است.

راه حل مناسب برای خرید ساعت اصل

  1. 1. خرید ساعت جدید - برای جلوگیری از خرید ساعت تقلبی، حدالامکان ساعت نو بخرید. این گزینه گرانتر است اما هنوز هم گزینه بهتری است. ساعت همراه با جعبه اصلی، شماره سریال و مدارک ارائه می‌شود. همه چیزهایی که برای اطمینان از اصل بودن ساعت نیاز دارید، در هنگام خرید دریافت می‌کنید.
  2. به یک ارزیاب مراجعه کنید - یک ارزیاب شخص معتبری است که ارزش یک مورد/مال را تأیید می‌کند. اگر به یک ارزیاب مراجعه کنید، آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که آیا ساعت واقعی است یا خیر و دلیل آن را برای شما توضیح دهند. همچنین، آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که آیا معامله خوبی دریافت می‌کنید یا خیر.

جمع‌بندی

ساعت‌های سیتیزن یکی از برندهای معتبر در عرصه طراحی و تولید ساعت هستند. متاسفانه این نوع ساعت‌ها نیز مانند بسیاری از برندها دچار نمونه‌های تقلبی شده‌اند. همین مسئله امکان تشخیص ساعت‌های برند اصل و فیک را سخت و دشوار می‌کند.

برای تشخیص سیتیزن اصل باید چندین ویژگی مهم را مدنظر قرار دهید. اول اینکه ساعت‌های اصل با ضمانت‎نامه، دفترچه، مهر و تایید گارانتی، شماره سریال و ... عرضه می‌شوند. دوم اینکه کلیه اطلاعات درج شده بر روی آن‌ها با نمونه ساعت‌های ثبت شده در سایت رسمی سیتیزن یکی است. از طرفی بهتر است همواره خرید ساعت سیتیزن را از نمایندگی‌های معتبر انجام دهید.

 

 

 

 

منبع :تایم ویژن
ارسال نظر